Игра в жмурки.
Уенда катнашучылардан бер кешенен кузен бэйлилэр. Моңа беркем дэ риза булмаса, сөлге алып тотышалар. Кемнең кулы өскэ чыга, шул кешенең кузе бэйлэнэ. Кузе бэйлэнгэн кешенең каршында бастыраларда җырлый башлыйлар: Чибэр егет, ныклап уйла
Алдыңда кем торганың
Ялгышмыйча эйтеп кара
Исеме кем булганың!
Җыр вакытында егет кызнын киемнэрен капшап карарга хаклы.җырдан соң үзе уйлаган кызны эйтэ. Эгэрдэ дөрес шул кызның кузен бэйлилэр, белмэсэ тагын шул егетнең кузен бэйлилэр, тагын белгэнче уен дэвам итэ. Яшьлектэге уеннарны уйныйбызмы? Эйдэгез рэхим итегез!
Сведения предоставлены организацией Апастовское МБУ «ЦКС» и опубликованы
автоматически. Администрация портала «Культура.РФ» не несет ответственности за предоставленный материал, а также за действия Организатора и/или иных лиц, действующих от его имени и по его поручению либо от своего имени, но по поручению Организатора, в том числе в связи с реализацией такими лицами билетов, а равно за организацию, проведение и содержание Мероприятия.
Указанная ссылка на источник реализации билета размещена непосредственно Организатором мероприятия и носит информационный характер.
Для размещения информации в этом разделе зарегистрируйтесь в личном кабинете учреждения культуры.